Awanse u strażaków i więzienników

Awanse na wyższe stopnie służbowe, odznaczenia i wyróżnienia odebrali w ubiegłym tygodniu funkcjonariusze Zakładu Karnego oraz Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie. Uroczystości powiązane zostały z tegorocznymi obchodami Narodowego Święta Niepodległości.

Uroczysta odprawa służbowa w chełmskim zakładzie karnym odbyła się we wtorek (23 listopada).

– Uroczystość, której tradycyjnie towarzyszyło przyznanie funkcjonariuszom odznak za „Za zasługi w pracy penitencjarnej”, awansów i wyróżnień, zorganizowano w związku z obchodami Narodowego Święta Niepodległości – mówi kpt. Łukasz Bielak, rzecznik prasowy ZK Chełm.

Wręczenia odznaczeń oraz aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe dokonał ppłk Damian Frańczak – zastępca dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Lublinie wraz z ppłk. Andrzejem Weremko – dyrektorem Zakładu Karnego w Chełmie. Na wyższe stopnie służbowe awansowało 30 funkcjonariuszy (w tym jeden w trybie wyróżnienia), zaś 4 zostało odznaczonych odznakami brązowymi „Za zasługi w pracy penitencjarnej”.

Z kolei dzień później (24.11), również z okazji święta państwowego, w Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie odbyło się uroczyste wręczenie awansów i odznaczeń strażakom z całego województwa. Wśród wyróżnionych znaleźli się funkcjonariuszka i funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie.

Na wyższe stopnie służbowe awansowali:

• na stopień młodszego brygadiera: st. kpt. Jarosław Niemiec,
• na stopień starszego aspiranta: asp. Dariusz Korchut,
• na stopień starszego ogniomistrza: ogn. Mariusz Watras,
• na stopień starszego sekcyjnego: sekc. Paweł Sulikowski,
• na stopień sekcyjnego: st. str. Jacek Pasternak.
Dyplom Komendanta Głównego PSP odebrała asp. Agnieszka Popek. (opr. pc, fot. KM PSP i ZK Chełm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here