Babcia Michałka prosi o wsparcie

– Apeluję o przekazanie 1 procenta swojego podatku dla mojego wnuczka – prosi nasza Czytelniczka, babcia ciężko chorego chłopca.

Lista chorób, na które cierpi sześcioletni Michał Macegoniuk, jest bardzo długa: hemofilia, wada serca, wodogłowie, padaczka, mózgowe porażenie dziecięce. Konsekwencją ostatniego schorzenia jest niedowład prawej strony ciała. Choroba ogranicza chłopcu szczególnie sprawne poruszanie prawej ręki.
Michał mieszka z rodzicami i starszym rodzeństwem w Murowanej Goślinie (woj. wielkopolskie). Jego tato wychowywał się w Chełmie. Tutaj też mieszka chłopca babcia, która odwiedziła naszą redakcję i poprosiła o wsparcie jej wnuczka.
– Mimo tych wszystkich chorób, Michałek jest kochanym, bardzo radosnym dzieckiem. Jednak aby się rozwijać, potrzebuje kosztownej rehabilitacji i wyjazdów na turnusy rehabilitacyjne przeznaczone dla dzieci z jego schorzeniami – mówi jego babcia.
Chłopca można wesprzeć w prosty sposób, który nic nas nie kosztuje. Wystarczy w swoim rocznym rozliczeniu podatkowym wpisać numer KRS 0000 0379 04, a w rubryce cel szczegółowy: 20133 – Michał Macegoniuk.
– Przekazując Michałkowi swój 1 procent podatku, dajesz mu szansę na lepsze życie. Z góry bardzo dziękuję – dodaje babcia chłopca. (mg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here