Bajkowy plac z wykonawcą

Urzędnikom udało się rozstrzygnąć powtórzony przetarg na budowę „Bajkowego placu zabaw dla Ponikwody”. Obiekt powstanie przy ulicy Bluszczowej, a jego ostateczny koszt wyniesie niecałe 240 tysięcy złotych.


To mniej niż spodziewał się lubelski Ratusz, który był gotów do wydania okrągłych 250 tys. Przypomnijmy, że chodzi o realizację zadania wybranego dwa lata temu przez samych mieszkańców w głosowaniu budżetu obywatelskiego. Projekt poparło wówczas ponad 800 osób.

Łącznie do powtórzonego przetargu na jego wykonanie stanęło 9 firm, jednak tylko jedna z nich mieściła się w kwocie podanej przy otwarciu ofert. To właśnie najtańsza propozycja radomskiej firmy KB Voyager została teraz wskazana jako najkorzystniejsza.

Finalnie urzędnicy oceniali jednak zaledwie 3 oferty, gdyż aż 6 zostało odrzuconych z powodów formalnych.

Wybrany wykonawca będzie miał teraz cztery miesiące na zrealizowanie wszystkich zaplanowanych robót. W ramach prac powstanie ogrodzony plac zabaw o nawierzchni bezpiecznej z tzw. gumowej maty przerostowej, a także dojście o długości około 110 metrów z betonowej kostki brukowej.

Na nowym placu o powierzchni 184 m2 znajdą się między innymi piaskownica, duży zestaw zabawowy z tunelami i pomostami, huśtawka podwójna oraz tzw. huśtawka bocianie gniazdo, a także cztery wesołe bujaki i zestaw trzech paneli edukacyjnych. Całość uzupełnią ławki z koszami na śmieci.

Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here