Baner przed urzędem

„Panie Wojewodo Czarnek, niech pan walczy honorowo o fotel prezydenta, nie wygasza mandatu prezydenta Krzysztofa Żuka” – laweta z takim banerem stanęła w minionym tygodniu pod siedzibą Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. Pomysłodawcą tej akcji jest koordynator wiecu poparcia dla prezydenta Lublina, mistrz świata w karate, Daniel Iwanek.
Sam przygotował konstrukcję, którą postawił na kilka dni pod urzędem wojewody. Nawiązuje ona do ostatnich wydarzeń związanych z wnioskami CBA o wygaszenie mandatu prezydenta Krzysztofa Żuka. – Przewiduję, że wojewoda będzie chciał walczyć o fotel prezydenta Lublina, stąd apel o honorową walkę i niewygaszanie mandatu swojego potencjalnego konkurenta – mówi Daniel Iwanek.
– Wojewoda konsekwentnie powtarza, że jest swoboda wyrażania opinii. Tak też będzie w tym przypadku. Jeśli chodzi o stanowisko w sprawie wygaszenia mandatu Krzysztofa Żuka, to wszystko zostało zawarte w wydanym oświadczeniu – powtarza konsekwentnie Radosław Brzózka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego. A w kontekście rywalizacji o prezydenturę Lublina? – Nie jest to czas kampanii wyborczej – dodaje Brzózka.
Przypomnijmy. Przed tygodniem wojewoda zapowiedział, że nim podejmie decyzję, czy wydać zarządzenie zastępcze (wniosek CBA o wygaszenie mandatu odrzuciła Rada Miasta Lublin – przyp. aut) w sprawie wygaszenia mandatu, zasięgnie opinii urzędowych prawników.
CH