Baseny już pod dachem

Budowa „Parku Avia” idzie „pełną parą”

Jak co miesiąc zaglądamy na teren budowy kompleksu basenów „Park Avia” przy ul. Fabrycznej. A tam zmiany, zmiany, zmiany. Niecki basenów już gotowe, hala basenowa pod dachem, a lada chwila skończona będzie jej elewacja.


Budowa rozpoczęła się w lipcu ubiegłego roku i wygląda na to, że zakończy się w terminie, czyli w lutym 2020 roku.

– Wszystko idzie zgodnie z planem i nie przewidujemy żadnych opóźnień. Wykonawca, tj. firma Warbud, skończył już dach, układa płytki wokół niecek basenowych i finiszuje z elewacją, a tylko patrzeć, jak będą montowane żółto-niebieskie, czyli w kolorach Avii, zjeżdżalnie, które już dojechały na miejsce – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza Świdnika ds. inwestycji i rozwoju. – Jednocześnie trwają prace na zewnątrz, przy boiskach, układaniu chodników, budowie parkingów i podjazdu do obiektu. Na każdym „froncie” prace idą do przodu – zapewnia wiceburmistrz Dmowski.

W zeszłym tygodniu odbyła się też licytacja na wynajem trzech lokali w „Parku Avia”. Jeden będzie przeznaczony pod gastronomię, a dwa pozostałe pod siłownię lub klub fitness.

Park Avia wśród top inwestycji

Powstający „Park Avia” znalazł się wśród 30 obiektów nominowanych do konkursu „Top Inwestycje Polski Wschodniej”, ogłoszonego już po raz szósty przez Grupę PTWP i PortalSamorządowy.pl. Jego wyniki poznaliśmy podczas Wschodniego Kongresu Gospodarczego, który odbył się w ubiegłym tygodniu w Białymstoku.

Świdnicka inwestycja co prawda nie znalazła się w gronie jedenastu laureatów, ale była w ścisłej czołówce inwestycji wskazywanych w głosowaniu przez internautów – zdobywając blisko 700 głosów. W tym roku tytuły TOP Inwestycji powędrowały do: Lublina, Rzeszowa, Białegostoku, Kielc, Iławy, Giżycka, Olsztynka, Stalowej Woli, Kobylan, Kraśnika oraz PKP Polskich Linii Kolejowych. JN