Beata Kozidrak oskarżona

Nazajutrz po zdarzeniu artystka zamieściła krótkie oświadczenie na Instagramie z przeprosinami

Akt oskarżenia przeciwko Beacie Kozidrak skierowała w minioną środę, 20 października prokuratura do Sądu Rejonowego dla Warszawy-Mokotowa. Wokalistce zespołu Bajm grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.


Artystka została zatrzymana 1 września br., gdy pijana jechała swoim bmw po jednej z głównych ulic Warszawy. Świadkowie zwrócili uwagę na to auto, bo pojazd wjeżdżał na krawężniki, zbliżał się niebezpiecznie do innych samochodów, chaotycznie zmieniał pasy ruchu. Beata Kozidrak jechała w kierunku ścisłego centrum Warszawy.

Zatrzymano ją przy bardzo ruchliwym skrzyżowaniu al. Niepodległości i ul. Batorego ok. godz. 20. Świadkowie wezwali policję. Piosenkarka wydmuchała w alkomat 2 prom. alkoholu. Funkcjonariuszom powiedziała, że poprzedniego dnia była na imprezie, na której wypiła około litr wina.

Wobec Beaty Kozidrak nie zastosowano żadnych środków zapobiegawczych. Po zdarzeniu policja zabezpieczyła jej prawo jazdy. Artystka jest oskarżona z art. 178a p. 1 kodeksu karnego – kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości. Po całym zdarzeniu publicznie przyznała się do winy i przeprosiła za to co się stało. (j)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here