Będą kolejne remonty dróg

W przyszłym roku ruszą remonty ulic we Włodawie. Pieniądze na ten cel miasto i powiat najprawdopodobniej pozyskają z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na Lata 2016-2019. Na razie jest to lista wstępna, ale szanse na dofinansowanie są ogromne.

 

28 października wojewoda lubelski ogłosił listę rankingową wniosków, które prawdopodobnie otrzymają dofinansowanie. Wśród 84 projektów, którym przyznano dofinansowanie, znalazły się również te włodawskie.
– Nasz projekt został zakwalifikowany do dofinansowania w kwocie, o którą wnioskowaliśmy, tj. 698 096,03 zł – mówi burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.
Dofinansowanie (1 195 587 zł) wstępnie otrzymał również projekt dotyczący remontu dróg powiatowych w mieście złożony przez starostwo.

– Jeśli dofinansowanie stanie się faktem, to będzie finalizacją wieloletnich zabiegów powiatu o remont głównych arterii miasta, które są w opłakanym stanie – mówi starosta Andrzej Romańczuk.
Prace remontowe rozpoczną się wiosną. Remontowane mają być ulice: Reymonta, Żeromskiego oraz Sienkiewicza. Z kolei w ramach projektu realizowanego przez starostwo, który finansowo wsparły również władze miasta, wyremontowane będą ulice Korolowska i Tysiąclecia. (p)