Będą lać asfalt

W czwartek (6 lutego) w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego wicemarszałek Michał Mulawa wręczył cztery umowy na budowę i modernizację dróg samorządowych. Beneficjentami dwóch projektów zostały gminy powiatu włodawskiego: Urszulin oraz Wola Uhruska.

W przypadku gminy Wola Uhruska dofinansowanie wyniosło ponad 1 mln zł. – Będzie ono przeznaczone na przebudowę ulic Parkowej i Sportowej w Woli Uhruskiej – mówi wójt Jan Łukasik. – Na tej pierwszej pojawi się nowy asfalt, a na odcinku od skrzyżowania z ul. Gimnazjalną do hali sportowej i dalej do ul. Gimnazjalnej nawierzchnia będzie utwardzona kostką brukową – tłumaczy Łukasik. To bardzo ważna inwestycja, bo w końcu do szkoły, na stadion, orlik, czy do hali sportowej będzie można dojechać „suchym kołem”, gdyż obecnie jest to droga gruntowa, i to dość kiepskiej jakości.

Ponad 850 tys. zł dotacji z PROW dostała też gmina Urszulin. – Dzięki tym pieniądzom będziemy w stanie zmodernizować drogę w Wytycznie, na tzw. starowieś – wyjaśnia wójt Tomasz Antoniuk. – Przygotowując się do tego projektu, długo analizowaliśmy, którą drogę zgłosić. Tylko ten odcinek spełniał wymogi i miał szansę na otrzymanie dofinansowania. Cieszę się, że tak się stało, bo dzięki temu na ok. 1,3-kilometrowym drogi w Wytycznie położony zostanie asfalt – dodaje wójt. (bm)