Będą przyznawali tytuły Honorowego Obywatela Dzielnicy!

Tego jeszcze w Kozim Grodzie nie pisali. Członkowie Społecznego Komitetu Mieszkańców Lublina – Bronowice (na zdjęciu powyżej) podjęli decyzję, że od tego roku będą przyznawali tytuły Honorowego Obywatela Dzielnicy! Prestiżowe wyróżnienie będą otrzymywały osoby zasłużone dla Bronowic. Pierwsze, już podczas zaplanowanego na 10 września, Ogólnopolskiego Jarmarku Bronowickiego, trafi do: inż. Adama Głowacza, ks. dr. Mariana Dumy oraz Władysława Żmudy.

Społeczny Komitet Mieszkańców Lublina – Bronowice działa już od 22 lat. W ubiegły wtorek jego członkowie spotkali się, jak co roku, na sprawozdawczym zebraniu i podjęli kilka niezwykle ważnych uchwał. Postanowiono, że prezesem honorowym SKML-B będzie inż. Adam Głowacz, były radny Lublina, a także Bronowic. Pan Adam jako pierwszy otrzyma także Honorowe Obywatelstwo Dzielnicy Bronowice, które od tego roku przyznawać będzie Społeczny Komitet Mieszkańców Lublina – Bronowice.

– 10 września podczas Ogólnopolskiego Jarmarku Bronowickiego przy ul. Pogodnej to zaszczytne wyróżnienie otrzymają także ks. dr. Marian Duma, proboszcz parafii pod wezwaniem Św. Krzyża oraz Władysław Żmuda, wychowanek Motoru Lublin, najlepszy zawodnik w historii lubelskiej piłki nożnej, który dwukrotnie z biało-czerwonymi zajmował w Mistrzostwach Świata trzecie miejsce (RFN 1974 i Hiszpania 1982), oraz drugie w igrzyskach olimpijskich (1976 w Montrealu). Ich zasługi, tak jak inż. Adama Głowacza, dla naszej Dzielnicy są nie do przecenienia – mówi Andrzej Szyszko, prezes Społecznego Komitetu Mieszkańców Lublina – Bronowice.

SKML-B postanowiło także zaapelować do władz samorządowych oraz centralnych o wsparcie budowy Bronowickiego Centrum Kultury przy ul. Łabędziej, o które od dłuższego czasu walczą społecznicy oraz o pomoc w odbudowie po podpaleniu kościoła pod wezwaniem Św. Krzyża. BS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here