Będą stypendia dla zdolnych sportowców

Rada gminy Ruda-Huta zgodziła się na ustanowienie stypendiów dla sportowców z terenu gminy, którzy osiągają sukcesy w swoich dyscyplinach.

Środki finansowe przeznaczone na stypendia sportowe będą co roku zabezpieczone w budżecie gminy Ruda-Huta. – Stypendium sportowe ma na celu wspieranie rozwoju osób fizycznych uzdolnionych sportowo – czytamy w uchwale. Stypendium przyznawane będzie za osiągnięcie dobrych wyników w następujących dyscyplinach: boks, lekkoatletyka, biegi przełajowe, szachy, karate, judo, zapasy, pływanie, trójbój siłowy, gimnastyka artystyczna, modelarstwo sportowe, a nawet tzw. sport lotniczy.

Nagroda przyznawana będzie raz w danym roku kalendarzowym, na czas określony nie dłuższy niż 12 miesięcy. Stypendium objęte zostaną osoby, które w okresie roku poprzedzającego złożenie wniosku, osiągnęły jeden z niżej wymienionych wyników sportowych w danej dyscyplinie: zajęły co najmniej 6. miejsce w mistrzostwach Polski, zostały zakwalifikowane do kadry narodowej w danej dyscyplinie sportu, zostały zakwalifikowane do udziału w mistrzostwach świata lub Europy lub zostały zakwalifikowane do udziału w igrzyskach olimpijskich.

Wysokość stypendium wyniesie od 400 do 500 zł. Podstawą jego przyznania będzie złożony, w terminie od 1 do 31 stycznia danego roku, wniosek. Pomysł wprowadzenia stypendium sportowego chwalili na ostatniej sesji radni. – Byłem kiedyś sportowcem i wiem, jak trudno wytrwać w treningach. Takie stypendia dadzą możliwość rozwijania się. Cieszę się, że wójt dostrzega potrzeby rozwoju fizycznego naszej młodzieży – ­­­­mówił Antoni Zieliński.

– Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie – zauważył z kolei radny Bogdan Sawicki. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here