Będą szkolić programistów

Akademia InfoShare, założona przez Marcina Pokojskiego z Gdańska, programistę z 15-letnim stażem, wchodzi do Lublina. Chce szkolić programistów, na których czeka praca nawet za 12 i więcej tysięcy złotych miesięcznie.
Spotkanie informacyjne z założycielem Akademii odbyło się w siedzibie Business Link w minioną środę. – Nasza akademia wzoruje się na modelu nauczania stosowanym w Stanach Zjednoczonych. Chodzi o przekazanie konkretnej wiedzy praktycznej przez doświadczonych specjalistów osobom szukającym zatrudnienia na stanowiskach front-end i java developerów. W Lublinie widzimy spory potencjał – mówi Marcin Pokojski, twórca Akademii. – Inicjatywę wspiera 20 firm partnerskich, które po ukończeniu kursu zatrudnią najlepszych „absolwentów”.
Kursy oferowane przez Akademię to 320 godzin praktycznych zajęć (część odbywa się zdalnie), przygotowujących do pracy na stanowisku junior developera. Na absolwentów czeka dobra praca i docelowo ekstrazarobki. – Wynagrodzenie dla junior developera waha się od 2 do 4 tysięcy zł, dla regular developera to 7 tysięcy zł, a senior może zarobić 12 i więcej tysięcy zł. Ale podkreślam, że sam kurs tu nie wystarczy. Później trzeba cały czas pogłębiać swoją wiedzę – dodaje Pokojski.
W Lublinie można już zapisać się na trwające dwa miesiące zajęcia przygotowujące na stanowisko front-end developera w trybie dziennym, . Koszt zajęć to 7450 zł. Początek planowany jest na 13 marca. Trwają również zapisy na zaoczny kurs specjalizujący w zakresie „front-end” oraz „java”, który potrwa od marca do września. Koszt pierwszego to 6990 zł, drugiego – 7190 zł.
Szczegóły na stronie http://infoshareacademy.com/terminy_lokalizacje.htmlBCH