Będzie bajkowo, będzie radośnie

Nowoczesny plac zabaw dla najmłodszych wkrótce stanie na miejskiej działce przy ul. Bluszczowej. To efekt zwycięskiego projektu z VII edycji Budżetu Obywatelskiego „Bajkowy plac zabaw na Ponikwodzie”, na który zagłosowały 803 osoby. Urzędnicy ogłosili już przetarg na jego realizację i czekają do 23 września na oferty zainteresowanych firm.

– Na Ponikwodzie, dzięki środkom z BO, powstanie nowe miejsce zabaw. Zgodnie z ideą tego projektu, plac zabaw ma być dostępny dla wszystkich dzieci, również z niepełnosprawnościami ruchu – mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta miasta.

W ramach zaplanowanych prac powstanie nie tylko plac zabaw, ale również prowadzący do niego chodnik z kostki betonowej o łącznej długości 110 m wraz z podjazdem dla wózków.

Sam plac, zlokalizowany na wysokości bloku przy ul. Bluszczowej 11, będzie miał nawierzchnię z gumowej maty przerostowej o pow. 184 m2, a pod samymi urządzeniami zostanie wysypany piasek. Znajdzie się na nim piaskownica, zestaw zabawowy z tunelami i pomostami, dwie huśtawki (podwójna i bocianie gniazdo), cztery wesołe bujaki oraz zestaw trzech paneli edukacyjnych. Na placu stanie również specjalna karuzela integracyjna umożliwiająca wjazd dziecka na wózku.

Całość zadania powinna zostać zrealizowana w zaledwie dwa miesiące od podpisania umowy ze zwycięską firmą. Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here