Będzie droga w Żukowie

Wójt Gminy Włodawa Dariusz Semeniuk podpisał umowę na budowę kolejnej drogi na terenie gminy z Funduszu Dróg Samorządowych. Gmina Włodawa otrzymała dofinansowanie w kwocie 460 tys 526 zł na drogę gminną w Żukowie, łączącą drogę wojewódzką 812 z drogą powiatową. Łączny koszt inwestycji to 933 tys 752,87 zł.


Umowę wójtowi Semeniukowi wręczył pełnomocnik Wojewody Lubelskiego do spraw Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej Konrad Sawicki.

– Jest to ważna droga dla społeczności Żukowa i cieszę się, że dzięki rządowemu wsparciu mieszkańcy tej miejscowości niebawem będą mogli korzystać z nowej drogi, co niewątpliwie poprawi komfort ich życia – mówił Konrad Sawicki – Zależy nam, aby pieniądze trafiały również do małych miejscowości, bo to daje szansę na zrównoważony rozwój tych obszarów.

W minioną środę, 2 października, odbyło się otwarcie ofert w postępowaniu przetargowym i w najbliższym czasie zostanie zawarta umowa na realizację budowy drogi. Jeżeli pogoda pozwoli, to jeszcze w tym roku mieszkańcy będą mogli korzystać z nowo wybudowanego traktu. Inwestycja w Żukowie obejmuje budowę drogi o długości 975 mb o nawierzchni z betonu asfaltowego, wykonanie utwardzonych poboczy oraz oznakowania pionowego. (a)