Będzie jaśniej i równiej

Już wkrótce drogowcy i elektrycy pojawią się na Ponikwodzie. Wyremontują chodniki prowadzące do szkół przy ul. Magnoliowej i ul. Hiacyntowej oraz postawią brakujące oświetlenie wzdłuż ul. Bazylianówka i ul. Magnoliowej. Prace te, to efekt projektu „Inwestycje na Ponikwodzie – chodniki i oświetlenie”, który został wybrany do realizacji w ubiegłorocznym głosowaniu Budżetu Obywatelskiego. Ich wykonawcy są już wybrani.

Prace związane z oświetleniem zrealizuje firma EL-GON, która za postawienie łącznie 10 słupów oświetleniowych z oprawami LED otrzyma blisko 147 tys. zł. Nowe latarnie staną przy ul. Bazylianówka między skrzyżowaniami z ul. Węglarza i ul. Mariańską (3 szt.) oraz przy ul. Magnoliowej na odcinku od al. Spółdzielczości Pracy do ul. Bazylianówka.

– Wykonawca na zakończenie prac ma czas do 29 lipca. Jest już gotowa dokumentacja projektowa i złożone są wnioski o pozwolenie na budowę. Czekamy na decyzję w tym zakresie – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Niebawem swoją część zadania zaczną realizować także brukarze. Projekt przewiduje kompleksową modernizację chodników wzdłuż terenu Szkoły Podstawowej nr 4 (ul. Hiacyntowa od ul. Cedrowej do ul. Magnoliowej i ul. Magnoliowa od ul. Hiacyntowej do wejścia na cmentarz) wraz z dojściem do Lubelskiego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ul. Magnoliowej.

Aktualnie opracowywana jest niezbędna do przeprowadzenia robót dokumentacja projektowa. Przewiduje ona rozebranie istniejącej sfatygowanej nawierzchni z asfaltu, płytek chodnikowych oraz kostki brukowej i następnie ułożenie w jej miejsce płyt chodnikowych o wymiarach 50×50 cm. W ramach prac zlikwidowane zostaną także bariery architektoniczne dla przechodniów – schody przy wjeździe na teren SP nr 4 zostaną zastąpione pochylnią, a przejście dla pieszych przez ul. Magnoliową zyska poszerzone dojścia i specjalne pasy bezpieczeństwa z żółtych płytek z wypustkami.

– Wykonawcą remontu odcinków chodników jest firma Art-Bruk Monika Chołody z Miłocina. Koszt prac to ponad 110 tys. zł. Z uwagi na bliskość placówek oświatowych rozpoczęcie prac nastąpi w ostatnim tygodniu czerwca, a termin ich wykonania wyznaczono na 22 lipca br. – dodaje Justyna Góźdź.

Marek Kościuk

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here