Będzie upomnienie za przetarg?

Dyrektor jednego z powiatowych DPS-ów nie zastosowała zasad uczciwej konkurencji i przejrzystości postępowania w przetargu na zakup leków. Radni z komisji skarg przyznali rację przedsiębiorcy, który poskarżył się na dyrektor.

W kwietniu jeden z przedsiębiorców poskarżył się do Rady Powiatu Chełmskiego na przetarg organizowany przez Dom Pomocy Społecznej w Chojnie Nowym Pierwszym. Postępowanie dotyczyło dostawy leków, produktów leczniczych, sprzętu jednorazowego użytku, preparatów biobójczych oraz środków opatrunkowych.

Właściciel apteki stwierdził, że dyrektor nie zastosowała zasad uczciwej konkurencji oraz równego traktowania wykonawców i naruszyła zasady przejrzystości w przeprowadzeniu postępowania, bo gdy uczestnicy przetargu złożyli oferty, a postępowanie zostało unieważnione, zostali wezwani do ponownego złożenia ofert. Jego zdaniem unieważnienie powinno skutkować jedynie ponownym badaniem i oceną już złożonych w postępowaniu ofert.

Ewa Oszust, dyrektor DPS, przyznała w trakcie wyjaśnień przed komisją skarg i wniosków, że popełniła błąd. A komisja przyznała skarżącemu rację.

– Sprawa z pozoru wygląda na poważną, natomiast dotyczy postępowania o małej wartości – mówi Jerzy Kwiatkowski, wicestarosta chełmski. – Błąd może zdarzyć się każdemu. Będziemy musieli wyciągnąć konsekwencje, ale kaliber przewinienia nie jest duży. Po tej skardze wezwaliśmy dyrektorów naszych placówek i zorganizowaliśmy szkolenie, żeby to się nie powtarzało. (bf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here