Bez taryfy ulgowej dla beniaminka

Joanna Szarawaga w meczu z EUROBUD JKS zdobyła 4 gole i z 62 trafieniami w 19 spotkaniach jest najlepszą w obecnym sezonie snajperką MKS Perła

W meczu 19. kolejki PGNiG Superligi Kobiet MKS Perła pokonała Eurobud JKS Jarosław 32:23 (14:10).

Beniaminek rozgrywek tylko na początku dotrzymywał kroku mistrzyniom Polski. W 8. minucie jarosławiankom udało się nawet wyjść na prowadzenie (4:3). Jeszcze przed upływem pierwszego kwadransa lublinianki wróciły na zwycięską ścieżkę, po golu na 6:5 Dagmary Nocuń. Od tego momentu „biało-zielone” zaczęły przejmować inicjatywę i szybko wypracowały czterobramkową zaliczkę (10:6).

W drugiej połowie gospodynie systematycznie powiększały przewagę, ostatecznie wygrywając z drużyną z Jarosławia 32:23.

MVP spotkania wybrano Aleksandrę Rosiak, która w pierwszym meczu na Globusie od czasu wyleczenia kontuzji, zdobyła cztery bramki. MAG

Pozostałe mecze 19. kolejki Superligi:

Start Elbląg – KPR Gminy Kobierzyce 20:25 (12:12) * Młyny Stoisław Koszalin – Piotrcovia 28:28 <3:4> ( 12:15) * Ruch Chorzów – Metraco Zagłębie Lubin zakończył się po zamknięciu tego wydania.
8. Ruch 18 6 439-550
W następnej kolejce – 7 marca: Kobierzyce – MKS Perła (12:45).

MKS Perła Lublin – Eurobud JKS Jarosław 32:23 (14:10)

MKS: Gawlik, Besen – Matuszczyk 5, Szarawaga 4, Nocuń 4, Rosiak 4, Więckowska 3, Królikowska 3, Nosek 3, Łabuda 2, Kochaniak 2, Gęga 1, Blażević 1, Olek.
JKS: Musakova, Szczurek – Balsam 5, Donets 4, Żukowska 3, Pietras 3, Bancilon 3, Turkalo 2, Strózik 2, Kozimur 1, Szczurek, Wicińska, Bieńkowska, Luberecka, Szymborska.

Nowy sponsor mistrzyŃ Polski Etos Fitness Club został nowym sponsorem MKS Perła Lublin. Nowoczesna siłownia mieszcząca się przy ul. Tadeusza Szeligowskiego 6 to miejsce, w którym znajduje się nie tylko tradycyjny sprzęt do poprawy kondycji fizycznej, ale także nowoczesne urządzenia do ćwiczeń, wykorzystujące technologię wirtualnej rzeczywistości, usługi wellness i Klub Malucha. Etos oferuje także urozmaicone zajęcia grupowe i dysponuje wykwalifikowaną kadrą trenerów personalnych. Dzięki nawiązaniu współpracy, na spodenkach meczowych biało-zielonych, znalazło się logo „Etos”.