Bezinteresowność nagrodzona

Trzej mieszkańcy Włodawy otrzymali oficjalne podziękowania od komendant włodawskiej policji, podinsp. Wioletty Pawluk za to, że w trudnej sytuacji nie stracili zimnej krwi i wykazali się obywatelską postawą. Jeden z odznaczonych pomógł policjantce w zatrzymaniu przestępcy, dwóch pozostałych zatrzymało pijanego kierowcę i pomogło potrąconej przez niego kobiecie.
W czwartek (22 grudnia) we włodawskiej komendzie odbyło się spotkanie z trzema niezwykłymi mężczyznami, którzy wykazali się wzorową obywatelską postawą. Pani komendant, podinsp. Wioletta Pawluk, przekazała panom listy gratulacyjne i podziękowała za niezwykłe zachowanie i odwagę, które zasługuje na szczególne uznanie. Do podziękowań dołączył się również burmistrz, Wiesław Muszyński, który wręczył im upominki. – Pierwszy z panów został nagrodzony za to, że 10 grudnia pomógł zatrzymać funkcjonariuszce policji poszukiwanego mężczyznę. Dwóch kolejnych swoją obywatelską postawą wykazało się 16 grudnia, kiedy to będąc świadkami wypadku udzielili pomocy poszkodowanej i zatrzymali sprawcę potrącenia – mówi Elwira Tadyniewicz z KPP we Włodawie. – Podczas spotkania zarówno Pani Komendant jak i Pan Burmistrz w rozmowie z mężczyznami podkreślili, że ich prawidłowa reakcja oraz spontaniczność w niesieniu pomocy można określić jako postawę godną naśladowania, która może stanowić wzór dla innych obywateli.
Jesteśmy dumni z tego, że nasi mieszkańcy wykazali się taką odwagą i mimo ryzyka pokazali, jak należy postępować w trudnych sytuacjach, za co jeszcze raz dziękujemy. (bm)