Bezpieczne przejścia także we Włodawie

Włodawa znalazła się wśród beneficjentów programu Fundacji „Orlen – dar serca”, która przekaże ponad milion złotych na poprawę oznakowania przejść dla pieszych zlokalizowanych na drogach w pobliżu szkół w Polsce. Miasto Włodawa otrzyma od fundacji 26 tys. zł, które zostaną przeznaczone na działania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych na ulicy Kopernika.


Dzięki wsparciu fundacji przejście na ulicy Kopernika zyska nowe oznakowanie. Ustawiony zostanie znak A-17 „uwaga dzieci” na fluorescencyjnej tablicy oraz lampa błyskowa umieszczona nad znakiem. Na jezdni przed pasami zamontowane zostaną światełka zwane „kocimi oczkami”.
– Przejście dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Furmańskiej i Kopernika ze względu na nietypowy układ jest jednym z newralgicznych punktów w mieście – mówi burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński – Codziennie korzystają z niego m.in. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2. Pozyskane środki pozwolą podnieść bezpieczeństwo pieszych w tym miejscu.
We Włodawie odnowione i zmodernizowane zostaną również przejścia dla pieszych na ulicy Sierpińskiego. W ramach projektu budowy nowych ścieżek rowerowych w mieście (przy ul. Sierpińskiego i Mostowej), na które ratusz pozyskał dofinansowanie w wysokości 138 tys. 711 zł przewidziane jest ustawienie oznakowania pionowego nowej generacji i montaż urządzeń zwiększających bezpieczeństwo ruchu. Wymienione zostaną znaki przy czterech przejściach dla pieszych oraz próg zwalniający przy Szkole Podstawowej nr 3. Zamontowane zostaną również innowacyjne elementy dla osób niedowidzących – płytki ostrzegawcze z wypustkami. (a)