Biednemu wiatr w oczy…

Budynek MOPR - wejście dla osób niepełnosprawnych

Zespół do spraw PFRON, który od blisko dwóch lat funkcjonował na parterze budynku gmachu przy pl. Niepodległości, wraca do siedziby MOPR, przy ul. Kolejowej. Niepełnosprawni protestują i mówią o wielu barierach architektonicznych, jakie można tam napotkać. Zastanawiająca jest, ich zdaniem, bierna postawa w tej sprawie prezydenta Jakuba Banaszka. Czy kwestia przeniesienia zespołu PFRON do siedziby MOPR przy ul. Kolejowej może mieć drugie dno?

Katarzyna Sokołowska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Chełmie, podczas posiedzenia Miejskiej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych, które odbyło się w ubiegły wtorek 21 kwietnia, poinformowała o przenosinach podległego jej Zespołu do obsługi PFRON do siedziby MOPR przy ul. Kolejowej. Taką decyzję miała podjąć m.in. ze względów oszczędnościowych, by nie płacić za wynajem pomieszczeń w gmachu, które zespół zajmuje od blisko dwóch lat. Chodzi rzekomo o około 4 000 zł w skali roku.
Pikanterii sprawie dodaje fakt, że zanim zespół do spraw PFRON przeniósł się do pomieszczeń przy pl. Niepodległości, przez wiele lat mieścił się właśnie w…

Ciąg dalszy artykułu jest dostępny w wydaniu PDF z 27.04.2020 r.

Doskonale rozumiemy, że sprzeczne informacje, fake newsy i plotki mogą wywoływać obawy. Cenimy Twój spokój, dlatego u nas dostaniesz tylko sprawdzone wiadomości i rzetelnie przygotowane materiały.