Biedronka sprzedaje testy na przeciwciała

Komunikat prasowy, który „Biedronka” rozsyłała 12 marca br., wielu mógł zaskoczyć, bo chodzi o wyrób medyczny na sklepowej półce. I to jaki! Przedstawiciele sieci poinformowali, że „Biedronka” jako pierwsza sieć handlowa w Polsce od poniedziałku, 15 marca br., będzie sprzedawać certyfikowany test wykrywający przeciwciała SARS-CoV-2.

W komunikacie czytamy, że wyprodukowany przez szwajcarskie laboratorium „PRIMA Lab” test ma dokładność ponad 98 procent, można go wykonać w warunkach domowych i za cenę znacznie niższą od laboratoryjnej, bo kosztuje 49,99 zł. Jeden klient może zakupić jednorazowo maksymalnie 3 sztuki testu Primacovid.

– Test Primacovid to tak zwany test serologiczny – informuje sieć „Biedronka”. – Oznacza to, że pozwala wykryć, czy badana osoba wytworzyła przeciwciała IgG i IgM przeciwko koronawirusowi wywołującemu Covid-19. Test jest wyjątkowo prosty w użyciu: do badania używa się małej próbki krwi, a czas oczekiwania na wynik to tylko około dziesięć minut. Najważniejsze jednak, że to bezpieczny, przebadany produkt renomowanej firmy. Producent, szwajcarska PRIMA Lab, jest firmą certyfikowaną zgodnie z normami ISO 9001:2015 i ISO 13485:2016, a sam test to certyfikowany wyrób medyczny (certyfikat CE).

W komunikacie Piotr Konopko, dyrektor handlowy w sieci Biedronka, zwraca uwagę, że producent „Pimacovid” zaleca, aby w przypadku pozytywnego wyniku na obecność przeciwciał IgG i/lub IgM niezwłocznie skontaktować się z lekarzem i zgłosić ten wynik. W przypadku negatywnego wyniku, jeśli występują objawy, które można przypisać Covid-19, również należy skontaktować się z lekarzem. (opr. mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here