Biegali, pływali i pedałowali

Zespół Szkół nr 7 przy ulicy Roztocze w Lublinie był gospodarzem imprezy sportowej pod hasłem „Triathlon Kids”. W czasie dwudniowych zmagań uczniowie rywalizowali w bieganiu, pływaniu i jeździe na rowerze.
Na starcie trwających dwa dni zawodów (31 maja i 1 czerwca) stanęło 170 uczestników. Na każdego, niezależnie od wyniku, czekał medal – za udział w jednej konkurencji – medal brązowy a uczestnictwo w trzech nagradzane było złotem. W projekt bardzo zaangażowali się również rodzice, którzy tłumnie kibicowali małym sportowcom. Pomysłodawcą i organizatorem imprezy był Sławomir Smyl, nauczyciel wychowania fizycznego.
„Triathlon Kids” nie był jedynym w ostatnim czasie tak udanym wydarzeniem sportowo-rekreacyjnym w ZS nr 7. Szkoła czynnie uczestniczyła również w akcji „Rowerowy Maj”, gdzie zajęła pozycję lidera pod względem uczniów dojeżdżających rowerem na lekcje. – Ruch to zdrowie i staramy się w tym duchu wychowywać naszych uczniów – mówi dyrektor ZS nr 7 Ryszard Pawka. – Bardzo się cieszę, że możemy w tym liczyć na wsparcie sporej grupy rodziców. (EM.K.)