Bili i straszyli

Na dwóch rozbojach wzbogacili się o niecałe 10 zł. Dwaj 18-latkowie pobili 17-latka i zabrali mu 5 zł. Potem jeden z nich, strasząc swoim kolegą, zmusił innego 17-latka, by ten kupił mu artykuły spożywcze za 4,69 zł. Obaj zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty.

 

W poniedziałek (10 października) włodawscy policjanci zostali powiadomieni o tym, że 17-latek z gminy Sosnowica został zmuszony do zakupu artykułów spożywczych za kwotę ok. 5 zł. Mundurowi ustalili, że sprawcą był 18-latek z gminy Hańsk, który wymusił zakup na 17-latku, grożąc mu pobiciem przez swojego kolegę. – W trakcie wykonywanych czynności wyszło na jaw, że podobne zdarzenie miało miejsce pod koniec września – mówi Elwira Tadyniewicz z KPP we Włodawie. – Wtedy ten sam sprawca z pomocą równolatka zwabił nnego 17-latka do piwnicy bloku, gdzie jeden z napastników najpierw uderzał pokrzywdzonego pięściami po głowie i klatce piersiowej, a następnie zabrał mu 5 złotych. We wtorek kryminalni zatrzymali 18-letniego mieszkańca gminy Hańsk, który usłyszał zarzut rozboju oraz wymuszenia rozbójniczego. Następnego dnia w ręce policjantów patrolówki wpadł drugi ze sprawców – 18-latek z gminy Włodawa. Usłyszał już w Prokuraturze Rejonowej we Włodawie zarzuty.
Sąd Rejonowy we Włodawie zadecydował o środku zapobiegawczym w postaci dozoru dla mieszkańca gminy Hańsk oraz o tymczasowym areszcie dla 18-latka z gminy Włodawa. Obydwaj przed sądem odpowiedzą za swoje czyny. (bm)