Blaszak do rozbiórki

Po zmianie organizacji ruchu na skrzyżowaniu w Zagrodzie zrobiło się niebezpiecznie. Stary, blaszany przystanek znacznie utrudnia widoczność jadącym drogą podporządkowaną. – Może dojść do nieszczęścia – burzą się ludzie.

W maju oddana do użytku została droga powiatowa biegnąca przez Zagrodę w gminie Chełm. Remont nawierzchni znacznie poprawił komfort jazdy, ale nie wszyscy mieszkańcy gminy cieszą się z inwestycji.

– Na skrzyżowaniu drogi biegnącej w stronę Niedziałowic Drugich z drogą na Ludwinów zmieniona została organizacja ruchu. Teraz pierwszeństwo ma skręcający na Ludwinów, a jadący dalej prosto musi ustąpić. Szkoda tylko, że nikt nie pomyślał o tym, iż stojący przy skrzyżowaniu stary przystanek autobusowy całkiem zasłania widoczność tym na podporządkowanej. Tylko czekać kiedy dojdzie do tragedii – mówi oburzony mieszkaniec gminy.

Marek Bedliński, dyrektor wydziału infrastruktury w starostwie powiatowym, tłumaczy, że zmiana organizacji ruchu w tym miejscu była konieczna.

– Przepisy mówią wprost: droga powiatowa ma pierwszeństwo nad gminną – kwituje dyrektor. Jak dodaje, stara, blaszana wiata od dłuższego czasu nie jest używana, bo obok skrzyżowania ustawiony został nowy znak „przystanek autobusowy”. W ramach poprawy bezpieczeństwa na drodze blaszak powinien więc zniknąć, ale to zadanie leży już w gestii gminy (choć jak się okazuje, wiata została ustawiona na prywatnej działce).

– Przystanek zostanie rozebrany. To powinno rozwiązać problem – obiecuje Lucjan Piotrowski, zastępca wójta gminy Chełm. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here