Błogosławieństwo przez Facebooka

Ks. Piotr z Kamienia: – Nie sądziłem, że dożyję czasów, w których będę chwalił parafian za to, iż nie przyszli do kościoła – stwierdził ks. Piotr Iwaniszczuk w zamieszczonym w internecie nagraniu z kościoła w Kamieniu. To akcja duchownych z Kamienia pod nazwą „Zostań w domu z parafią”.


Proboszcz i ks. wikariusz z kościoła pw. Św. Michała Archanioła w Kamieniu nagrywają i zamieszczają w internecie krótkie filmiki dla parafian, pozdrawiając ich z kościoła, w którym może być maksymalnie do pięciu osób podczas mszy świętej. Zachęcają wiernych do modlitwy w domach i błogosławią ich za pośrednictwem Facebooka.

– Witam z kościoła w Kamieniu, rozpoczynamy akcję „Zostań w domu z parafią” – mówił ks. Piotr z parafii w Kamieniu, nagrywając pierwszy filmik na początku ubiegłego tygodnia. – Wiele osób dziś nie przyszło do kościoła. Nie myślałem, że dożyję czasów, kiedy będę chwalił tych, którzy nie przyszli do kościoła. Ale dobrze, że wypełniacie zalecenia i zostaliście w domach. Dlatego parafia przychodzi do was. Takie czasy…

W kolejnych nagraniach księża mówili o obawach towarzyszących wszystkim w czasie epidemii i apelowali do parafian o modlitwę. (t)