Błyskawiczna sesja

Zaledwie kilka minut trwała piątkowa sesja Rady Powiatu Świdnickiego. Radni zgodzili się na dołożenie do przebudowy przejścia dla pieszych przy Lidlu i zatwierdzili plan współpracy z organizacjami pozarządowymi.


W miniony piątek, 26 listopada, radni Powiatu Świdnickiego spotkali się na nadzwyczajnej sesji. Porządek obrad liczył zaledwie pięć punktów, z czego tylko dwa dotyczyły uchwał.

Jednogłośnie i bez dyskusji radni zatwierdzili roczny program współpracy z organizacjami pozarządowymi. Zgodnie z wymogami prawa, taki dokument należy przyjąć do końca listopada.

Druga z uchwał (przyjęta przy jednym głosie wstrzymującym) dotyczyła wieloletniej prognozy finansowej, a konkretnie potrzeby zwiększenia środków na przebudowę przejścia na al. Lotników Polskich, w pobliżu skrzyżowania z ul. Spadochroniarzy. Sygnalizacja świetlna, która pojawi się w tym miejscu będzie wzbudzana przyciskiem przez pieszych i dodatkowo wyposażona w, pozytywnie odbierany przez kierowców, tzw. sekundnik, wskazujący czas, który pozostał do zmiany świateł.

– Rozstrzygnęliśmy postępowanie przetargowe w sprawie tego przejścia i istnieje konieczność dołożenia 24 tys. zł – wyjaśniał Łukasz Reszka, starosta świdnicki.

Powiat otrzymał na przebudowę tego przejścia 126 400 tys. zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, a łączny koszt inwestycji po przetargu wyniesie 238 500 zł. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here