BMW nie wyjedzie

Najbardziej luksusowy samochód w gamie BMW – „siódemka” – podjechał kilka dni temu do odprawy na przejściu granicznym w Dorohusku. Niestety, okazało się, że kierowca limuzyny właścicielem nie jest, a pojazd najprawdopodobniej został skradziony.

Jak informuje por. Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, 23 stycznia funkcjonariusze SG przerwali podróż 27-letniemu obywatelowi Litwy, który usiłował dostać się na Ukrainę.

– Mężczyzna próbował wywieźć z Polski samochód osobowy marki BMW 7. W czasie kontroli granicznej funkcjonariusze ujawnili w pojeździe ingerencję w polu numerycznym VIN. Samochód o wartości 170 tysięcy złotych został zabezpieczony na służbowym parkingu, natomiast kierowcę przesłuchano w charakterze świadka do prowadzonego postępowania przygotowawczego, po czym zwolniono – mówi por. Sienicki.

Według danych NOSG tylko w ubiegłym roku pogranicznicy odzyskali pochodzące z przestępstwa różnego rodzaju pojazdy (samochody osobowe i ciężarowe, maszyny, rowery) i podzespoły o wartości ponad 16,5 mln zł. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here