Bogata oferta, doskonała baza naukowa

Studentki hipologii i jeździectwa zachęcały do studiowania na pierwszym tego rodzaju kierunku studiów w Polsce

8 marca uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mieli możliwość odwiedzenia Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie w ramach dnia otwartego. Była to świetna okazja do poczucia się przez chwilę jak student i poznania uczelni „od kuchni”.


Marzec to pora, by maturzyści już poważnie zastanowili się nad dalszą ścieżką swojej edukacji. Tradycyjnie lubelskie uczelnie prezentują młodzieży swoją ofertę. Jako pierwszy w swoje mury zaprosił maturzystów Uniwersytet Przyrodniczy. Placówkę wyróżnia bogata oferta, nowoczesny sprzęt, zagraniczne staże i wysoki poziom edukacji. Wszystko to przyciąga co roku wiele osób nawet z najdalszych zakątków Polski. W czołówce najbardziej obleganych kierunków znajdują się bez przerwy dietetyka, weterynaria oraz hipologia i jeździectwo. Obecnie na uczelni studiuje ok. 9 tys. osób na 40 różnych kierunkach. Uniwersytet ma w swojej ofercie też kilka nowych kierunków, np. biokosmetologię, ekoenergetykę, wychowanie fizyczne i agroturystykę.
– Zachęcamy kandydatów po podejmowania nauki na naszej uczelni, między innymi prezentując im nasze zaplecze naukowe. Nasz uniwersytet dysponuje bardzo nowoczesną bazą dydaktyczną i naukową, więc są to bardzo dobre warunki do doskonalenia swoich zainteresowań i pasji naukowych – mówi Halina Buczkowska, prorektor do spraw studenckich i dydaktyki UP.
W programie dnia otwartego znalazły się pokazy, wykłady i wycieczki po kampusie. Przyszli żacy mogli też porozmawiać z obecnymi studentami i wykładowcami, którzy chętnie dzielili się swoją wiedzą. Nie brakowało też przedstawicieli kół naukowych. Na kilkunastu stoiskach można było podziwiać ich dokonania, wymienić uwagi i zadać wiele pytań. Do dyspozycji uczestników byli też specjaliści zajmujący się rekrutacją na poszczególne kierunki. Z kolei niezdecydowani mogli poradzić się doradcy zawodowego. Każdy mógł wziąć udział w licznych konkursach. Organizatorzy zachęcali do obejrzenia interaktywnych pokazów związanych z kierunkami, z których słynie uczelnia, czyli np. biologii, fizyki i chemii. Odbyły się również zawody na ergometrze wioślarskim i loteria z pytaniami o tematyce sportowej.
Władze uczelni postanowiły uczcić również Dzień Kobiet. W ramach tego święta studenci nowego kierunku, jakim jest biokosmetologia, poprowadzili warsztaty kosmetyczne i szereg pokazów o naturalnych kosmetykach, a pierwsze 20 pań odwiedzających stoisko Akademickiego Związku Sportowego, otrzymało klubowe, lniane torby.
Joanna Niećko