Bogdanka Arka z kolejnym kompletem punktów

Gwardia Wrocław – Bogdanka Arka Chełm 0:3 (12-25, 19-25, 23-25)

W meczu inaugurującym 26. kolejkę Tauron Ligi Siatkarzy Bogdanka Arka Chełm pokonała na wyjeździe bez straty seta Gwardię Wrocław i na cztery kolejki przed zakończeniem fazy zasadniczej rozgrywek może być już pewna gry w play-offach o  awans do PlusLigi.

W czwartkowym meczu z Gwardią „biało-zieloni”, choć grali na obcym terenie, byli zdecydowanym faworytem i nie zawiedli. Już w pierwszym secie pokazali miejscowym swoją siłę wygrywając do 12. Podopieczni Bartłomieja Rebzdy kontrolowali również przebieg gry w drugiej odsłonie wygrywając ją pewnie do 19. Trzeci set dostarczył nieco emocji. Gospodarze przed długi czas prowadzili i chełmianie dogonili ich dopiero przy stanie 17:17, a w kolejnych wymianach grano punkt za punkt. Przy stanie po 22 naszym zawodnikom udało się jednak odskoczyć na dwa punkty i utrzymać przewagę do samego końca. MVP meczu został Jakub Sadkowski.

W następnym spotkaniu, 9 marca, Bogdanka Arka podejmuje u siebie groźnego Mickiewicza Kluczbork. Jeśli chełmianie zainkasują kolejny komplet punktów praktycznie zagwarantują sobie, że przynajmniej pierwszą rundę play-off graną do dwóch wygranych meczów zaczną, a jeśli będzie potrzebny trzeci, również skończą w roli gospodarza.  rd