Bombowe grzybobranie

W lesie w pobliżu drogi krajowej nr 82 grzybiarz odnalazł pochodzący z II wojny światowej pocisk artyleryjski. Policjanci zabezpieczyli miejsce znalezienia niewybuchu, zaś saperzy bezpiecznie go usunęli. To już kolejne niebezpieczne odkrycie znalezione podczas grzybobrania.

W sobotnie popołudnie (28 września) dyżurny włodawskiej komendy został powiadomiony o pocisku artyleryjskim odnalezionym w lasach w pobliżu miejscowości Krukowo (gm. Wyryki). – Na miejsce skierowano policjantów z włodawskiej komendy, którzy zabezpieczyli okolice znalezienia niewybuchu do czasu przyjazdu patrolu saperskiego, uniemożliwiając osobom postronnym dostęp do niebezpiecznego miejsca – mówi Kinga Zamojska-Prystupa z KPP we Włodawie.

– Saperzy rozpoznali niewybuch jako pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej i bezpiecznie go usunęli. Pamiętajmy, że nasze lasy i ziemie kryją w sobie wiele pamiątek z dawnych czasów. Z uwagi na skorodowanie mogą wybuchnąć od niewielkiego wstrząsu, a nawet przy zwykłym dotyku.

Aby nie doszło do tragedii, muszą się nim zajmować jedynie fachowcy. W każdym przypadku, gdy znajdziemy przedmiot przypominający granat lub pocisk – nie należy go dotykać, a tym bardziej samodzielnie wykopywać lub wyciągać z ziemi. O każdym przypadku znalezienia niewybuchu lub niebezpiecznego przedmiotu należy poinformować Policję – telefon 112 – apeluje pani rzecznik. (b)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here