Brak chętnych na działki po cukrowni

Atrakcyjne działki po cukrowni w pierwszej licytacji nie znalazły nabywcy

Choć nieruchomości wydawały się atrakcyjne dla deweloperów nikt nie stanął do licytacji trzech działek po Cukrowni Lublin ogłoszonej przez Krajową Spółkę Cukrową „Polski Cukier”. Cena wywoławcza za w sumie trzy działki, przeznaczone m.in. pod zabudowę usługową i wielorodzinną, o łącznej powierzchni ponad 1,2 ha, wynosiła ponad 8,3 mln zł.


Licytacja miała się odbyć w ubiegły wtorek w budynku spółki przy ul. Krochmalnej 13. – Niestety, nie zgłosił się nikt zainteresowany – informuje Ryszard Maciąg z KSC. – Przetarg zostanie więc ogłoszony ponownie, a licytacja powtórzona.

KSC wystawiła na sprzedaż trzy niezabudowane nieruchomości. Pierwsza z nich, nr 3/49, przy ul. Cukrowniczej, ma powierzchnię niecałych 0,9 ha. W planie zagospodarowania przestrzennego przeznaczona jest pod zabudowę usługową (sklepy, punkty gastronomiczne, hotele, budynki administracyjne i prowadzące drobne usługi, oraz punkty ochrony zdrowia z wykluczeniem szpitali i sanatoriów). Wznoszone na niej budynki mogą mieć od 3 do 5 kondygnacji naziemnych. Cenę wywoławczą działki ustalono na 6,35 mln zł.

Pozostałe dwie działki (nr 45/13 o pow. 0,1 ha oraz nr 45/15 mająca 0,22 ha) położone są na tyłach budynków przy ul. Krochmalnej 9. Obie ze sobą graniczą i tworzą w sumie jedną większą nieruchomość. Według planu obie działki przeznaczone są pod wielorodzinną zabudowę mieszkalną, ale dopuszcza się tam również działalność usługową i istnienie budynków instytucji pełniących funkcje oświatowe i wychowawcze. Stawiane tam budynki mogą mieć do czterech pięter wysokości. KSC wyceniła je w sumie na niecałe 2 mln.

Brak chętnych może dziwić, bo nieruchomości wydają się być atrakcyjne dla deweloperów. Wszystkie wystawione na sprzedaż nieruchomości są niezabudowane i znajdują się w bliskim sąsiedztwie Areny Lublin. Obok, na działce sprzedanej przez KSC w grudniu ubiegłego roku spółce PFR Nieruchomości, będą budowane dwa bloki z 220 mieszkaniami w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Nieopodal Ministerstwo Sprawiedliwości planuje budowę nowej siedziby Sądu Okręgowego, a niespełna kilometr stąd powstaje nowoczesny dworzec metropolitalny wraz z nowym układem dróg. Daniel Olbromski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here