Brawa dla Jedynki

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Chełmie jako jedyna z województwa lubelskiego została laureatem konkursu Ministerstwa Edukacji i Nauki „Dzień Nowych Technologii w Edukacji 2021”.

Konkurs ten miał mobilizować do uatrakcyjnienia procesu nauczania dzięki wykorzystaniu programów komputerowych i nowoczesnych platform do tworzenia interaktywnych przekazów. Okazuje się, że nauczyciele Jedynki przodują w tej dziedzinie – ich kreatywność i wiedza zostały docenione przez komisję konkursową. To powód do dumy, że szkoła z naszego regionu prześcignęła placówki z całej Polski, co dowodzi, iż to ludzie stanowią o sukcesie.

Jak widać, w Jedynce pracują nauczyciele pełni zapału i zaangażowania. Koordynatorem całej akcji była informatyk Elżbieta Ćwikła, ale innowacyjne zajęcia przygotowali nauczyciele różnych przedmiotów. Wśród wielu przedsięwzięć, które służyły temu, by nauka zdalna była przyjemniejsza i efektywniejsza, znalazły się m.in. warsztaty grafiki komputerowej, generowania kodu QR (E. Ćwikła), zajęcia z OzoBotami przygotowane przez logopedę Annę Borodziuk, „Cyfrowe Szachy” dla uczniów klas 3. prowadzone przez M. Łuczkowską, Dzień Wiosny dla najmłodszych opracowany przez M. Lekan, „Dinozaury prehistoryczne zwierzęta” (K. Matuła), zajęcia z języka polskiego – K. K. Baczyński – stulecie urodzin poety, Bajki Robotów – 2021 rok Stanisława Lema, które przygotowała K. Gałęzowska oraz różnorodne projekty Samorządu Uczniowskiego nadzorowane przez Ewę Bidę – Escape room z okazji Pierwszego Dnia Wiosny, Tydzień Mózgu, „Wielka gry o neurony”, Dzień Kolorowej Skarpety – solidarnie z osobami z Zespołem Downa. Dzięki takim zajęciom uczniowie nie tylko zdobywali wiedzę, ale również doskonalili umiejętności informatyczne. Jedynka po raz kolejny ma również laureata konkursu Lubelskiego Kuratora Oświaty – Karolina Hanc została laureatką konkursu z języka angielskiego. Gratulujemy sukcesu! (r)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here