Brąz dla AZS UMCS

Ekipa AZS UMCS z trenerem Józefem Tkaczykiem zajęła w Akademickich Mistrzostwach Polski w judo trzecie miejsce w klasyfikacji uniwersytetów!

Udanie w rozgrywanych w Pile Akademickich Mistrzostwach Polski w judo występowali reprezentanci AZS UMCS Lublin. Podopieczni trenera Józefa Tkaczyka wywalczyli 9 medali, w tym złoty, 6 srebrnych i dwa brązowe. W klasyfikacji uniwersytetów z 29 pkt. lublinianie zajęli trzecie miejsce, ustępując jedynie Uniwersytetowi Warszawskiemu (36 pkt.) i Uniwersytetowi Śląskiemu z Katowice (33 pkt.).

Medale w klasyfikacji ogólnej AMP z reprezentantów AZS UMCS zdobyli: Antonina Lechniak (brąz kat. 52 kg, także wśród uniwersytetów) oraz Konrad Wójcik (srebro kat. 60 kg, także w uniwersytetach).

W kategorii uczelnianej uniwersytetów na podium stawali: Karolina Kożuchowska (złoto kat. 63 kg), Ewa Dzwolak (srebro kat. 78 kg), Jakub Wróbel (srebro kat. 66 kg), Damian Oleksiak (srebro kat. 73 kg) i Tomasz Słapczyński (srebro kat. +100 kg)

W klasyfikacji ogólnej AMP Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej zajął wysokie ósme miejsce na 40 sklasyfikowanych uczelni. BAS