Brązowy medal dla UMCS!

medal dla UMCS

Drużyna Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej zdobyła brązowy medal w rozgrywanych w Gdańsku finałach Akademickich Mistrzostw Polski w piłce nożnej! Zespół prowadzony przez trenera Tomasza Bieleckiego równocześnie sięgnął także po brąz w klasyfikacji Uniwersytetów.
Drużyna Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w pięciu turniejowych meczach straciła tylko jednego gola, ba, cztery spotkania lublinianie wygrali, a jedno przegrali i to dopiero po rzutach karnych.
W końcówce półfinałowego meczu z Uniwersytetem Rzeszowskim rywale zdołali wyrównać i tym samym doprowadzili do serii jedenastek, które rozstrzygnęły (4:2) o ich awansie do wielkiego finału.
– Cieszymy się bardzo z tego medalu, bo odkąd mistrzostwa odbywają się w nowej formule, a to już sporo lat, nie udało nam się stanąć na podium. Na pewno pozostał spory niedosyt, bo finał i złoto były na wyciągnięcie ręki – mówi Tomasz Bielecki, trener drużyny UMCS.
Warto podkreślić, że w turnieju w Gdańsku zespół UMCS, akademiccy mistrzowie województwa lubelskiego, nie mogli zagrać w optymalnym zestawieniu. Zabrakło dwóch czołowych zawodników: Michała Budzyńskiego oraz Huberta Kotowicza, który skręcił kolano.
– Nie ma już co gdybać, ale ich brak był sporym naszym osłabieniem – przyznaje trener Bielecki.
Mistrzem po zwycięstwie w finale z Uniwersytetem Szczecińskim został Uniwersytet Rzeszowski.
UMCS, oprócz brązowych medali, do Lublina wrócił z dodatkową nagrodą indywidualną dla najelszego bramkarza, którą otrzymał Kacper Skrzypek. BAS

UMCS w Akademickich Mistrzostwach Polski w piłce nożnej
rozgrywki grupowe
Szkoła Główna Handlowa 1:0
Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny Szczecin 3:0
1. miejsce w grupie
ćwierćfinał
AWF Kraków 3:0
półfinał
Uniwersytet Rzeszowski 1:1 karne 2:4
o 3. miejsce
Szkoła Główna Handlowa 2:0