Budimex przyspiesza

Szykują się kolejne utrudnienia spowodowane przebudową krajowej „Dwunastki”. Tym razem wykonawca inwestycji, firma „Budimex” zapowiada zamknięcie południowej części skrzyżowania ulic Rejowieckiej i Szpitalnej oraz południowej nitki ul. Podgórze. Problemy pojawią się od wtorku 6 kwietnia.

„Budimex” nie zwalnia tempa. Niespełna miesiąc zajęła generalnemu wykonawcy przebudowa północnej nitki skrzyżowania ulic Rejowieckiej i Szpitalnej, włącznie z wymianą podbudowy i ułożeniem wyrównawczej warstwy asfaltu. Od wtorku 6 kwietnia, drogowcy zamierzają zająć się jego południową częścią. Na jej odnowienie dają sobie również miesiąc. Oznacza to, że wjazd z ul. Rejowieckiej w Szpitalną, w kierunku Lubelskiej, zostanie zamknięty. Dojazd do sklepów, punktów usługowych, szkoły, czy domów będzie możliwy jedynie od ul. Lubelskiej.

Dotyczy to również samochodów dostawczych, tyle tylko, że te będą musiały pokonać al. Armii Krajowej i na rondzie Jana Pawła II skręcić w Lubelską. Nie mogą w nią wjechać od ronda im. Romana Dmowskiego. Ruch przez skrzyżowanie zostanie poprowadzony po jego północnej stronie. Jadąc ul. Szpitalną od strony Glinianek będzie można skręcić w Rejowiecką zarówno w prawo, jak i lewo po ustąpieniu pierwszeństwa przejazdu.

Także we wtorek 6 kwietnia drogowcy zamierzają zająć się południową częścią ul. Podgórze. Samochody w obu kierunkach będą poruszać się po jej odremontowanej północnej stronie. W dalszym ciągu w ul. Podgórze nie będą mogły skręcić z prawego pasa pojazdy poruszające się ul. Włodawską. „Budimex” przewiduje, że prace na ul. Podgórze potrwają do zakończenia całej inwestycji, czyli do 31 października br. Coraz głośniej jednak mówi się, że krajowa „Dwunastka” może zostać oddana do użytku znacznie wcześniej, niż przewiduje to termin w umowie między miastem Chełm a „Budimexem”. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here