Budowlańcy wracają do „Osiemnastki”

Przerwany remont niebawem zostanie wznowiony

Gdyby wszystko szło zgodnie z planem to uczniowie Szkoły Podstawowej nr 18 przy al. Długosza rozpoczęliby ten rok szkolny w odnowionej placówce. Niestety, realizację długo wyczekiwanej termomodernizacji, która rozpoczęła się w ubiegłym roku, przerwała upadłość głównego wykonawcy. Miasto właśnie znalazło nowego.


Pierwszym wykonawcą była spółka GMS ze Starachowic, która wyceniła kontrakt na 2,5 mln zł. Zdołała wykonać mniej więcej czwartą część założonych prac, kiedy popadła w finansowe tarapaty i zeszła z placu budowy. Ratusz rozwiązał umowę z wykonawcą i po przeprowadzeniu inwentaryzacji placu budowy ogłosił przetarg na dokończenie inwestycji. W minionym tygodniu postępowanie zostało rozstrzygnięte – wygrało konsorcjum firm Grupa PMM Sp. z o.o. oraz Petrus z Lublina.

Nowy wykonawca otrzyma za dokończenie remontu podstawówki ponad 1,5 mln zł. Zgodnie z warunkami przetargu powinien się z nim uporać do końca maja przyszłego roku. Do wykonania pozostały jeszcze m. in. docieplenie części ścian fundamentowych i zewnętrznych, docieplenie stropodachów, częściowa wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, remont dachu, wymiana opaski wokół budynku oraz nawierzchni przyległych do placówki chodników. Ponadto wymienione zostaną także instalacje wewnętrzne – sanitarna i elektryczna.

Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here