Buła wicemistrzynią Europy juniorek

Koleżanki i koledzy z Berej Boxing zgotowali Weronice Bochen we wtorek, po powrocie z mistrzostw, gorące powitanie

Weronika Bochen, młoda pięściarka Berej Boxing Lublin, po raz drugi w karierze wywalczyła srebrny medal mistrzostw Europy! Podopieczna trenera Pawła Berejowskiego przed rokiem stanęła w Sofii na drugim stopniu podium w rywalizacji kadetek w kat. +80 kg, tym razem, w czarnogórskiej Budvie, była druga wśród juniorek w wadze powyżej 81 kg!

W drodze do finału Mistrzostw Europy 2021 17-letnia lublinianka pokonała w półfinale Ukrainkę Ninę Karpenko, po zaledwie kilkudziesięciu sekundach!

Dysponująca bardzo dobrymi warunkami fizycznymi zawodniczka Berej Boxing od początku przypuściła frontalny atak. I już po 30 sekundach Ukrainka była po raz pierwszy liczona. Po chwili pięściarka z Lublina znów zdecydowanie ruszyła na rywalkę, jej ciosy dochodziły celu, a sędzia ponownie liczył i niewiele po ponad minucie zakończył pojedynek.

W pojedynku o złoty medal „Buła” zmierzyła się ze starszą o rok Rosjanką Tatianą Bogdanovą, ubiegłoroczną wicemistrzynią Europy, uczestniczką tegorocznych mistrzostw świata.

– Początek walki był niezły, ale później zupełnie mnie odcięło. Czułam ogromną presję, z którą nie potrafiłam sobie poradzić – mówi o przegranym jednogłośnie finałowym pojedynku Weronika Bochen. – Na pewno za Rosjanką przemawiało o wiele większe doświadczenie i liczba stoconych pojedynków, a także i fakt, że była starsza ode mnie – dodaje nasza wicemistrzyni Starego Kontynentu juniorek.

Weronika Bochen za zajęcia drugiego miejsca otrzymała srebrny medal i… czek na 3 tysiące dolarów!

– Na pewno większość z tych pieniędzy jak wpłyną na konto odłożę, a za resztę zaproszę znajomych na jakiś fajny wyjazd. Jest jeszcze tyle pięknych miejsc w Polsce, w których nie byliśmy – mówi lublinianka, na co dzień uczennica III klasy Akademickiego Liceum Mistrzostwa Sportowego WSEI w Lublinie.

Podopieczna Pawła Berejowskiego boks trenuje od sześciu lat. W zawodach z powodzeniem startuje od 2018 roku. Ma w dorobku trzy złote medale mistrzostw Polski – dwa w kategorii kadetek oraz jeden w kategorii juniorek.

W mistrzostwach Europy Juniorek w Budvie startowała także Julia Szeremeta z Paco Lublin. Ubiegłoroczna brązowa medalistka ME odpadła w ćwierćfinale wagi do 54 kg, przegrywając z Rosjanką Anastasią Kirieno jednogłośną decyzją sędziów.

BAS

Gratulacje za zdobycie srebrnego medalu Mistrzostw Europy Juniorek Weronice Bochen składa Kamil Gruszczyński z Animal Pharma, firmy która od wielu lat wspiera Berej Boxing Lublin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here