Burmistrz też lubi bajki

Wiesław Muszyński, burmistrz Włodawy słynie z nietuzinkowych zachowań. Ostatnio zaskarbił sobie wdzięczność kilku najmłodszych mieszkańców miasta, zabierając sześcioro dzieci na bajkę do kina. Chętnych na seans szukał oczywiście poprzez media społecznościowe.

– To była całkowicie spontaniczna akcja – mówi burmistrz. – Przeglądałem repertuar naszego kina i spytałem moją córkę, czy ma ochotę pójść ze mną na bajkę. Niestety, stwierdziła, że jest już za duża na takie filmy. Wtedy zakiełkowała mi myśl, by na seans zaprosić inne dzieci. Szybko wrzuciłem post na fejsbuka.

Odpowiedzieli rodzice szóstki dzieci. Umówiliśmy się pod kinem, a po seansie dzieciaki trafiły z powrotem pod ich opiekę. Zarówno mnie, jak i moim podopiecznym film się bardzo podobał, więc na pewno taką akcję jeszcze powtórzę – dodaje Muszyński. Rodzice, którzy chcieliby wysłać swoje pociechy do kina z burmistrzem, powinni zatem uważnie śledzić jego fejsbukowy profil, bo to na nim znajdzie się informacja o kolejnej takiej akcji. (bm)