Był taki Kapłan…

Już za tydzień, 28 lutego na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim odbędzie się ogólnopolska konferencja poświęcona Polakowi, o którym do dziś mówi się „przywódca Kościoła i mąż stanu, wielki autorytet moralny i społeczny”. O kardynale Stefanie Wyszyńskim wypowiadać się będzie niemal trzydziestu prelegentów, w tym większość ze znacznym dorobkiem naukowym.
Organizatorami konferencji jest Katedra Pedagogiki Chrześcijańskiej KUL i Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” Oddział Okręgowy w Lublinie. Rozpocznie się ona o godz. 8 rano od mszy świętej w intencji rychłej beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego w kościele akademickim. Następnie o godz. 9.15 nastąpi oficjalne otwarcie konferencji przez rektora KUL, ks. prof. dr hab. Antoniego Dębińskiego. Zakończenie przewidziano ok. godz. 18, a podsumowanie wygłosi dr hab. Alina Rynio, prof. KUL. Konferencji towarzyszyć będzie wystawa „Rodzina Bogiem silna” (atrium Collegium Jana Pawła II), sesja plakatowa (atrium Collegium Jana Pawła II), wystawa publikacji poświęconych Prymasowi Tysiąclecia.
Konferencję patronatem honorowym objęli: metropolita lubelski abp prof. dr hab. Stanisław Budzik, wielki kanclerz KUL, ks. prof. dr hab. Antoni Dębiński, rektor KUL oraz dr hab. Przemysław Czarnek, wojewoda lubelski. Patronat medialny pełni „Nowy Tydzień.
O szczegółach konferencji napiszemy w przyszłym tygodniu. Natomiast już teraz zainteresowani nimi nasi Czytelnicy znajdą je na stronie www.lubelski.civitaschristiana.pl, na Facebooku oraz w siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” – tel. 81 4411031. Konferencja odbędzie się w Collegium Jana Pawła II w sali nr 1031 KUL.
Monika Skarżyńska