Było fantastycznie!

Wszystkie drogi, a na pewno te kajakowe prowadzą do Różanki, gdzie swoją bazę ma firma „Kajakiem po Bugu” prowadzona przez państwa Omelczuków. Senior rodu, pan Mieczysław, był głównym organizatorem „Ogólnopolskiego zakończenia sezonu kajakowego 2019”. W imprezie uczestniczyło kilkadzisiąt osób z niemal każdego zakątka Polski. Wszyscy byli zachwyceni.


– Jeździmy na kajaki po całym kraju i nie tylko, ale takiej atmosfery jak u pana Mietka nie ma nigdzie – mówi jedna z uczestniczek spływu. – Jest fantastycznym gospodarzem, świetnym organizatorem i dobrym człowiekiem, który o swoich gości dba jak nikt – dodaje. Gospodarz oraz bardzo urokliwy graniczny Bug przyciągają do Różanki gości z całego świata.

Większość z nich wraca tu wielokrotnie, by podziwiać piękno nadbużańskiej przyrody. Sezon turystyczny trwa od maja do końca września. W połowie października pan Mietek organizuje coroczną imprezę wieńczącą sezon. Woda jest już co prawda zimna, ale widoki z tafli Bugu o tej porze roku są niesamowite, nic więc dziwnego, że na pożegnanie sezonu przyjechało ponad pięćdziesiąt osób: ze Szczecina, Wrocławia, Warszawy, Białegostoku i wielu innych odległych od Różanki miejsc.

Finałowy spływ odbył się na odcinku Trójstyk Granic – Różanka. Pan Mieczysław dla każdego z uczestników spływu przygotował niespodziankę. Podczas kolacji wręczył pierniki wykonane w formie pamiątkowych medali. (bm)