Było pięknie i świątecznie

Jarmark Bożonarodzeniowy odbył się w Miejskiej Hali Sportowej. Patronowali mu Jakub Banaszek – prezydent Chełma i Piotr Deniszczuk – starosta chełmski. Podczas jarmarku odwiedzający mogli kupić nie tylko piękne, ręcznie zdobione świąteczne ozdoby, ale również pyszne domowe ciasta: serniki, pierniki i potrawy, takie jak: uszka, pierogi z kapustą i grzybami, paszteciki oraz swojskie wędliny czy nalewki.


Na jarmarku nie mogło też zabraknąć występów ludowych zespołów i kapel. Odwiedzający mogli posłuchać pięknych kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołów „Bokoryna” z gminy Ruda Huta, „Echo” z gminy Rejowiec Fabryczny, „Jarzębina” z gminy Sawin, „Koral” z gminy Kamień, „Remedium” z gminy Białopole i „Zza rzeki” z gminy Dubienka.

Zgodnie z obietnicą rozstrzygnęliśmy konkursy na „ozdobę jarmarku” i najpiękniej przystrojony boks oraz wybraliśmy najlepszy produkt kulinarny „smak jarmarku”. Najpiękniejszy boks wystawowy przygotowała Monika Makarewicz z Rejowca Fabrycznego, a nagrodę za najlepszy smak jarmarku dostało Stowarzyszenie Kreatywni i Aktywni z Kumowa w gminie Leśniowice (za grzyby z pierogami i kapustą).

Wyróżnienie za ozdobę otrzymało KGW Pniówianki za „świąteczną rodzinę”. Fundatorami nagród był starosta chełmski Piotr Deniszczuk. Nagrodę prezydenta miasta Chełm, Jakuba Banaszka – za najpiękniejszą ozdobę świąteczną – otrzymała z kolei Ewa Marcinek (za koronkowy wieniec świąteczny). Wyróżnione zostały też ozdoby wykonane przez Alinę Sieniawską (drzewko z prezentami) i Teresę Osieleniec z Galerii Kuferek (anioł gałgankowy).

Jarmark był udany, a stało się tak dzięki nieocenionej pomocy dyrektora Krzysztofa Białowicza oraz pracowników Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Chełmie, wsparciu ze strony spółki Chełmski Park Wodny i Targowiska Miejskie oraz wójt gminy Wierzbica Bożeny Deniszczuk. Słowa podziękowania należą się też Galerii Dziecięcej „Pokusa” i animatorom z Chełmskiego Domu Kultury za przygotowanie gier i zabawy z najmłodszymi.

Kolejny Jarmark już na Wielkanoc. Do zobaczenia!

(fot. Karol Garbacz)
Redakcja Nowego Tygodnia