Były wiceprezydent aktywny w internecie

Na razie pomnik 27. Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej jest jeszcze widoczny…

Radny Stanisław Mościcki coraz częściej wytyka rządzącym błędy. Zwrócił uwagę na niecodzienny sposób naprawy ubytków na drogach, nieskoszoną trawę na Górce, na której znajduje się pomnik 27. Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej i bałagan na cmentarzu wojennym przy ul. Młodowskiej. Czyżby były wiceprezydent Chełma już szykował się do wyborów samorządowych, które odbędą się za dwa lata?

Stanisław Mościcki, przewodniczący klubu radnych Rozwój i Demokracja, w obecnej kadencji należy do grona najaktywniejszych rajców. Zadaje dużo pytań, niekiedy mało wygodnych dla rządzących, interesuje się bieżącymi problemami miasta, jednym słowem stara się być w centrum uwagi. Były wiceprezydent Chełma w ostatnim czasie zwiększył swoją aktywność, przede wszystkim w mediach społecznościowych.

– Obostrzenia poluzowane, można spacerować po mieście bez maseczek, więc staram się zażywać świeżego powietrza, a jednocześnie zwracać uwagę na to, co dzieje się dookoła – mówi Stanisław Mościcki, który od kilku lat przebywa na emeryturze i wolnego czasu ma wyjątkowo dużo.

Radny od jakiegoś czasu wytyka rządzącym niedociągnięcia. Zauważył, że na ul. Partyzantów drogowcy łatając dziury, kilka ominęli. Zdjęcie nienaprawionych ubytków umieścił na Facebooku z komentarzem: „Może teraz tak się remontuje ulice w mieście?”.

Kilka dni później Stanisław Mościcki wybrał się do parku miejskiego i jego uwagę przyciągnęła wysoka trawa na górce, na której znajduje się pomnik 27. Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej. Fotka trafiła do Internetu, okraszona komentarzem: „Niedługo nie będzie widać pomnika”.

Radny wybrał się też na cmentarz wojenny przy ul. Młodowskiej i wykonał kilka fotek, ukazujących panujący tam bałagan. „Brak słów” – napisał przy zdjęciach.

– Mam czas, chodzę po mieście i obserwuję niedoróbki, które na pewno wielu mieszkańców irytują. Cieszy mnie fakt, że po publikacji zdjęcia z ul. Partyzantów po kilku dniach wszystkie ubytki w drodze zostały naprawione. Nawet te przy skrzyżowaniach z ul. Sybiraków i Siedlecką – podkreśla radny.

Stanisław Mościcki zapewnia, że jego aktywność nie ma nic wspólnego z wyborami samorządowymi, które odbędą się za ponad dwa lata. – Reprezentuję w radzie mieszkańców i staram się zwracać uwagę na problemy. Zawsze starałem się być aktywnym radnym i takim pozostanę – mówi.

Do wpisu radnego dotyczącego nienaprawionych dziur na ul. Partyzantów odniosło się Biuro Prasowe Prezydenta Chełma. – Wskazane ubytki są sklasyfikowane do wycięcia i załatania, o czym świadczył pomarańczowy wyrys wokół dziur. Miasto zleca Miejskiemu Przedsiębiorstwu Robót Drogowych do naprawy określone ulice, odcinki, ubytki, ale o dokładnej kolejności prac decyduje już spółka. Niemniej, jeżeli do czasu odbiorów ubytek nie zostanie załatany, urząd ponownie zleci jego naprawę – wyjaśniają urzędnicy. (s)

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here