Byśmy już nie byli Polską B

Marcin Ociepa, sekretarz stanu w ministerstwie przedsiębiorczości i technologii to kolejny polityk, który oficjalnie poparł Annę Dąbrowską-Banaszek z Chełma kandydatkę do sejmu, a także senatora Józefa Zająca, ubiegającego się o reelekcję. Dąbrowska-Banaszek w parlamencie ma swój cel. – Nasz region nie może być traktowany jako tzw. Polska B – mówi.

Anna Dąbrowska-Banaszek, chełmianka, z wykształcenia lekarz, od 30 lat związana z chełmskim szpitalem, kandyduje do sejmu z komitetu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości. Choć jest ostatnia na liście, jak sama mówi, jest pierwsza dla ludzi. Jeśli zasiądzie w poselskich ławach, zapowiada walkę o odwrócenie sytuacji, by całe województwo lubelskie nie było traktowane jako tzw. Polska B. – Potrzebujemy nowych inwestycji, rozbudowy dróg, byśmy byli jednakowo traktowani, zauważeni przez innych. W parlamentarnej pracy na pewno będę widoczna – zapewnia.

Dąbrowska-Banaszek nie zapomina o środowisku, z którego się wywodzi. – Do tej pory system widzi lekarzy, pielęgniarki, ratowników, natomiast nie zauważa innych pracowników szpitali jak diagnostów radiologicznych, radiologów czy fizjoterapeutów tak samo pracowników niemedycznych. Konieczne są takie zmiany, by oni także „byli widoczni”, by zwiększyć ich wynagrodzenia, bo swoją ciężką i odpowiedzialną pracą na to zasługują – przekonuje chełmska kandydatka Prawa i Sprawiedliwości do sejmu.

W miniony piątek 4 bm. w Chełmie gościł Marcin Ociepa, sekretarz stanu w ministerstwie przedsiębiorczości i technologii. Oficjalnie poparł kandydaturę Anny Dąbrowskiej-Banaszek do sejmu i senatora Józefa Zająca, ubiegającego się o reelekcję. Wcześniej kandydatkę do sejmu poparli m.in. europosłanka Beata Mazurek, premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Jarosław Gowin, minister zdrowia Łukasz Szumowski i co było oczywiste prezydent Chełma Jakub Banaszek, prywatnie syn Anny Dąbrowskiej-Banaszek.

Zdaniem wiceministra takie miasta jak Chełm muszą rozwijać się w nie mniejszym tempie, niż duże ośrodki. – W tych małych miastach drzemie olbrzymi potencjał gospodarczy. Żeby przedsiębiorczość była w nich silna, musi być współpraca rządu z samorządem i parlamentarzystami – mówił Marcin Ociepa. Wiceminister zaznaczył, że w ubiegłym roku Chełm dokonał wyboru prezydenta, który tę współpracę gwarantuje, a Anna Dąbrowska-Banaszek, jako – według niego – przyszła posłanka będzie świetnym łącznikiem na linii rząd – samorząd. – Poseł musi być człowiekiem wrażliwym, który rozumie ludzi i wie, że dla pracy na rzecz ludzi został powołany. Taką osobą jest właśnie Anna Dąbrowska-Banaszek – stwierdził Ociepa.

Senator Zając podkreślił, że działająca od prawie 20 lat w Chełmie Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa stworzyła podstawy do budowy nowoczesnego przemysłu w Chełmie i regionie. – Mamy znakomite laboratoria, których mogą nam pozazdrościć inne uczelnie w kraju, kształcimy inżynierów o poszukiwanych specjalnościach, szczególnie pilotów. Nasi absolwenci dostają pracę w różnych liniach zagranicznych, nawet japońskich czy brytyjskich – mówił senator.

W najbliższych dniach do Chełma przyjadą minister zdrowia, Łukasz Szumowski i wicepremier Jarosław Gowin, którzy będą namawiać mieszkańców do głosowania właśnie na Annę Dąbrowską-Banaszek. Oba spotkania odbędą się w Chełmskiej Bibliotece Publicznej o godz. 18.00, we wtorek (8 października) – z ministrem Szumowskim, a w czwartek (10 października) – z wicepremierem Gowinem. (ptr)