Carnaval Sztukmistrzów przełożony

Przez pandemię koronawirusa tegoroczny Carnaval Sztukmistrzów nie odbędzie się w planowanym terminie, czyli między 23 a 26 lipca. Impreza została przełożona na jesień, ale organizatorzy zapowiadają, że w znanej przez wszystkich formule powróci dopiero za rok.

– Tegoroczna edycja Carnavalu Sztukmistrzów odbędzie się jesienią w formie, na jaką pozwolą nam przepisy sanitarne. Skupimy się na polskich artystach ze środowiska cyrkowo-teatralnego i wspólnie postaramy się przygotować coś na ten trudny czas – poinformowały w ubiegłym tygodniu Warsztaty Kultury w Lublinie, czyli organizator Carnavalu Sztukmistrzów, zapewniając, że o szczegółach będą jeszcze informować.

Tegoroczna edycja festiwalu miała się zacząć 23 lipca i potrwać do 26 lipca, ale organizatorzy uznali, że „lipcowy termin wydarzenia plenerowego wydaje się dziś nieosiągalny, zarówno dla mieszkańców Lublina, wszystkich Polaków, jak i tych, którzy do naszego miasta przybywają z zagranicy”. – Ze względu na to, a przede wszystkim w trosce o wasze zdrowie i bezpieczeństwo, Carnaval w znanej przez wszystkich formule powróci dopiero za rok – zapowiadają przedstawiciele Warsztatów Kultury. Przyznali również, że „jeszcze w marcu pełni pozytywnej energii i z zupełnie nowymi pomysłami na Carnaval Sztukmistrzów 2020, dogadywali szczegóły z artystami, którzy mieli przyjechać z różnych stron świata”. – Niestety, globalny kryzys zdrowotny zmienił naszą rzeczywistość. (…) Dziś postawiono przed nami – ludzkością, bardzo wiele granic” – ocenili organizatorzy.

Przypomnijmy, że przez pandemię koronawirusa w planowanym terminie nie odbędą się również: tegoroczna Noc Kultury oraz festiwal Inne Brzmienia. – W związku z panującą sytuacją zmieniamy terminy Nocy Kultury i festiwalu Inne Brzmienia. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, na obu wydarzeniach spotkamy się jesienią – poinformowały kilka tygodni temu Warsztaty Kultury. Tegoroczna Noc Kultury miała się odbyć w nocy z 6 na 7 czerwca. Z kolei festiwal Inne Brzmienia miał się zacząć 25 czerwca i potrwać do 28 czerwca. Nowy termin Nocy Kultury nie został jeszcze ustalony. Z kolei Inne Brzmienia mają się zacząć 3 września i potrwać do 6 września.

Grzegorz Rekiel