Catering nie wszystkim w smak

Od kilkunastu lat posiłki do szkolnej stołówki w Szkole Podstawowej nr 16 im. Chopina przy ul. Poturzyńskiej (w międzyczasie mieściło się tu gimnazjum) dostarcza firma cateringowa. Radny miejski Stanisław Brzozowski uważa, że czas to zmienić i ponownie uruchomić własną kuchnię.


– Własna kuchnia jest dużą zaletą szkoły, nie tylko ze względu na niższe ceny posiłków co to także ma niebagatelne znaczenie, ale przede wszystkim ze względu na możliwość pełnej kontroli nad procesem przygotowania i wydawania obiadów uczniom – przekonuje w interpelacji kierowanej do prezydenta radny Stanisław Brzozowski (niezrzeszony).

Chciałby on, żeby miasto szybko rozpoczęło przygotowanie inwestycji obejmującej remont starego zaplecza kuchennego „szesnastki”, tak aby mogły wrócić do niej kucharki.

Zapał radnego studzą urzędnicy.

– Do przeprowadzenia takiej inwestycji niezbędne jest opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę. Aktualny stan techniczny oraz wyposażenie pomieszczeń wymaga generalnego remontu i wyposażenia

kuchni od podstaw, we wszystkie potrzebne maszyny. Opracowanie dokumentacji projektowej i uzyskania pozwolenia na budowę to kwestia wielu miesięcy i koszt ok. 50 tys. zł, a w tegorocznym budżecie nie ma środków na realizację takiego zadania – informuje Artur Szymczyk, zastępca prezydenta miasta ds. inwestycji i rozwoju.

Miasto nie przekreśla, ale również nie potwierdza, że podejmie się takiego wyzwania. – Remont bloku żywieniowego i przywrócenie funkcjonowania kuchni jest zadaniem, które wymaga nie tylko nakładów finansowych, ale również pewnych zmian organizacyjnych. Koszty takiej inwestycji są znane dopiero po opracowaniu kosztorysu – dodaje Monika Głazik z biura prasowego UM Lublin.

Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here