Centrum nauki na targowisku?

W przyszłym roku w Chełmie ma powstać projekt naukowej atrakcji na wzór popularnego Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Jedną z rozważanych lokalizacji jest targowisko na osiedlu Zachód.

Na jednym z ostatnich zebrań z mieszkańcami Jakub Banaszek, prezydent Chełma, informował, na jakim etapie realizacji są złożone przez niego przed rokiem obietnice wyborcze. Było ich sporo. Jedna z nich dotyczyła utworzenia ośrodka inspirowanego Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Podczas spotkania z mieszkańcami prezydent Chełma stwierdził, że w planach jest wykonanie dokumentacji projektowej na to zadanie. Centrum nauki mogłoby powstać na targowisku na osiedlu Zachód. Zarówno mieszkańcy, jak i urzędnicy od lat zastanawiali się, co począć z opustoszałym targiem. Gdy miejsce to otoczono murem, kontrowersji było jeszcze więcej. Zdaniem wielu kupców ogrodzenie tylko utrudniło handel. Niedawno na zebraniu osiedlowym mieszkańcy „Zachodu” zwracali uwagę samorządowcom, że może pora już rozebrać szpetny mur.

– Zadanie dotyczące opracowania dokumentacji projektowej Centrum Kopernik jest zaplanowane na przyszły rok – dowiedzieliśmy się w UM Chełm. – Weryfikowane są potencjalne lokalizacje. Ta wymieniona przez prezydenta Chełma jest jedną z branych pod uwagę. Dopiero po ostatecznej decyzji dotyczącej lokalizacji możliwe będzie oszacowanie inwestycji oraz wskazanie jej zakresu. (mo)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here