Centrum Usług Wspólnych rośnie

Kolejny nabór do Centrum Usług Wspólnych Narodowego Funduszu Zdrowia w Chełmie. O dziewięć miejsc pracy walczy aż 114 chętnych. NFZ szuka też kierownika nowej placówki.

Centrum Usług Wspólnych NFZ powstało w Chełmie m.in. ze względu na problem z kadrami w dużych miastach. Tam publiczne jednostki nie są w stanie konkurować z prywatnym sektorem, który płaci znacznie lepiej. Ale w Chełmie, co dobitnie pokazał pierwszy nabór, ze znalezieniem chętnych nie było problemu. NFZ miał naprawdę z kogo wybierać, bo o osiem stanowisk walczyło ponad dwustu chętnych.

NFZ obiecywał, że do końca br. przeprowadzi kolejny nabór do CUW. Na ogłoszenie, które pojawiło się w listopadzie znowu odpowiedziało mnóstwo chętnych. Tym razem o dziewięć stanowisk walczy 114 osób. Przed tygodniem odbyły się przesłuchania kandydatów. Ponownie zorganizowano je w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie.

NFZ szuka też kierownika nowego Centrum. Kandydat powinien mieć wykształcenie wyższe i co najmniej sześcioletni staż pracy. NFZ wymaga także znajomości podstaw prawnych i zasad funkcjonowania powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego i systemu opieki zdrowotnej. Chętni mogli składać dokumenty do minionego wtorku. (bf)