Chaszcze zamienione w rekreacyjną perełkę

Jedną z atrakcji parku jest tężnia solankowa

W ubiegły czwartek do użytku został oddany park między al. Lotników Polskich i ul. Strażacką, przy kompleksie basenów Park Avia. W tym miejscu teraz nie tylko będzie można przysiąść, czy pospacerować wśród zieleni, ale również skorzystać z naprawdę licznych atrakcji.

– Inwestycja została odebrana i mieszkańcy mogą już z niej korzystać – poinformował w ubiegłym tygodniu Marcin Dmowski, zastępca burmistrza Świdnika. – Cieszymy się, bo wiemy, że świdniczanie czekali na to miejsce, w którym na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Wśród drzew i nowo wybudowanych alejek powstało fantastyczne miejsce do wypoczynku i rekreacji dla osób w każdym wieku. Na dzieci czeka naturalny plac zabaw, wyposażony w mostki, drabinki, bujaki, pianki, czy huśtawki, a na starszych bogato wyposażona siłownia pod chmurką. Jest również ogródek botaniczny z rzadkimi i chronionymi roślinami, a także tężnia solankowa, plac ze stolikami do gry w szachy, warcaby, karty, chińczyka oraz tenisa stołowego. Będzie można skorzystać z usytuowanego w parku zdrój wody pitnej, a także z publicznej toalety.

Niewątpliwie atrakcją jest również ścianka wspinaczkowa o wysokości 4 m i park linowy zarówno dla najmłodszych, jak również bardziej zaawansowanych użytkowników, na których czeka 12 platform i 11 przeszkód, takich jak: ruchomy most, pajęcza sieć, most linkowy i drabinki.

– Atrakcja jest kierowana do użytkowników indywidualnych i grup zorganizowanych. Będzie czynna codzienne od godz. 10 do 18 – zaprasza Agnieszka Nowak-Szpura, dyrektor wykonawczy Parku Avia. – Korzystanie z parku jest bezpłatne, ale wejście na przeszkody jest możliwe tylko po wyrażeniu zgody instruktora parku.

Park linowy będzie dostępny dla osób od 10 roku życia za zgodą i pod nadzorem rodziców.

Cały park powstał w ramach projektu „Zielony LOF” finansowanego ze środków Unii Europejskiej. Jego budowa kosztowała ponad 3 mln zł, z czego 85 proc. pokryło unijne dofinansowanie. (zm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here