Chcą być rachmistrzami

W Chełmie oraz gminach powiatu chełmskiego zakończyły się nabory na rachmistrzów terenowych. Mają przeprowadzać Powszechny Spis Rolny 2020 r.

Powszechny Spis Rolny w 2020 r. planowany jest od 1 września do 30 listopada br. Nabór na rachmistrzów, którzy przeprowadzą badania ankietowe, trwał do 8 lipca. Wynagrodzenie rachmistrzów zależy od tego, w jaki sposób przeprowadzą wywiad, a także od ilości tych wywiadów.

Za bezpośrednią rozmowę otrzymają 37 zł, za wywiad telefoniczny – 20 zł. Rekrutacje prowadziły poszczególne samorządy powiatu chełmskiego i to tam zainteresowani mieszkańcy składali aplikacje. W Chełmie swój akces zgłosiło 38 kandydatów.

– Teraz czekają ich egzaminy, które przeprowadzi Wojewódzkie Biuro Spisowe. Spośród trzydziestu ośmiu kandydatów wyłonionych zostanie siedmiu rachmistrzów – informuje Biuro Prasowe UM Chełm.

Wygląda na to, że w mieście jest więcej chętnych, aby dorobić trochę grosza w trudnych, pandemicznych czasach. W Chełmie kandydatów było sporo w porównaniu z okolicznymi gminami. Przykładowo – w największej w powiecie chełmskim gminie Chełm zgłosiło się 14 kandydatów na rachmistrzów. Samorząd ten potrzebuje do przeprowadzenia spisu 5 osób. Z kolei gmina Leśniowice potrzebuje 2 rachmistrzów, a kandydatów było tylko 3. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here