Chcą przebudować stadion

Urzędnicy z gminy Leśniowice planują modernizację leśniowickiego stadionu. Pierwszy krok to opracowanie koncepcji oraz projektu i temu poświęcono ostatnio spotkanie z architektami.

Niespełna dwa miesiące temu ktoś staranował ławkę trenerską na boisku w Leśniowicach i uszkodził murawę, przejeżdżając po niej autem. Po tym – nie pierwszym już – akcie wandalizmu urzędnicy stwierdzili, że konieczne jest ogrodzenie boiska. Teraz postanowili, że warto będzie jednak rozszerzyć prace. W Urzędzie Gminy Leśniowice zorganizowano spotkanie dotyczące modernizacji stadionu gminnego.

Uczestniczyła w nim Joanna Jabłońska, wójt gminy Leśniowice, jej zastępca – Marta Sulej-Dobosz, przedstawiciele Klubu Sportowego „Astra Leśniowice” (zawodnicy klubu „Astra” rozgrywają mecze na leśniowickim boisku), a także przedstawicielami „Emzet Projekt” Biuro Architektury z Chełma. Podczas spotkania omawiano główne założenia inwestycji, bo opracowanie koncepcji i projektu to pierwszy krok do każdej inwestycji.

– Nasz stadion od wielu lat nie był modernizowany, a nawet remontowany – mówi wójt Jabłońska. – Brak jest profesjonalnej murawy, zaplecza i trybun. W bieżącym roku mieliśmy wybudować ogrodzenie, jednak w chwili obecnej rozważamy kompleksową modernizację stadionu. Po opracowaniu projektu, będzie można ubiegać się o dofinansowanie inwestycji z Ministerstwa Sportu. Za wcześnie jest jednak mówić o konkretnych terminach inwestycji, niemniej jednak przebudowa stadionu jest nieunikniona. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here