Chciał okraść kościół

Parafianka, która w czwartek przyszła na spotkanie z Chrystusem, przegoniła złodzieja z domu bożego. Bezwstydnika próbował jeszcze dogonić świadek zdarzenia, ale tamten okazał się szybszy. Policjanci w lot ujęli jednak 34-latka, który włamał się do puszki z ofiarami w kościele.


W środę (16 października) dyżurny chełmskiej komendy otrzymał zgłoszenie o próbie włamania do puszek z ofiarami w parafii pw. Rozesłania św. Apostołów.

– Z relacji zgłaszającego wynikało, że sprawca został spłoszony przez przypadkową kobietę, która w tym czasie weszła do świątyni. Puszki zostały nienaruszone – mówi podkom. Ewa Czyż, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Funkcjonariusze ustalili, że całe zdarzenie zarejestrowała znajdująca się w przedsionku kościoła kamera monitoringu. Dzięki nagraniom policjanci szybko ustalili personalia rabusia. Okazał się nim 34-letni chełmianin. – Mężczyzna usłyszał już zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat dziesięciu – dodaje podkom. Czyż. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here